2023-08-21
Uroczystości odpustowe w parafii św. Maksymiliana w Mississagua

Beatyfikacja rodziny Ulmów to świadectwo o miłości, której nie nauczy nas nawet najbardziej nowoczesny i bogaty świat

W niedzielę, 20 sierpnia br., po liturgicznym wspomnieniu św. Maksymiliana Kolbe, w największej polonijnej parafii w Kanadzie, w Mississagua, odbyły się uroczystości odpustowe. W tym roku przewodniczył im Bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy z Częstochowy. Główna suma odpustowa została odprawiona o godzinie 11.00. Mszę świętą koncelebrowali z parafii polonijnych. Na zakończenie, w uroczystej procesji eucharystycznej wzięli udział przedstawiciele różnych wspólnot, grup i stowarzyszeń katolickich. Nie zabrakło wśród nich Rycerzy Kolumba, Domowego Kościoła, czy też Zespołu Pieśni i Tańca „Radość”. W swojej homilii Bp Andrzej Przybylski skupił się głównie na apostolskiej i ewangelizacyjnej działalności św. Ojca Maksymiliana. „To nie wystarczy żyć w nowoczesnym i bogatym świecie, jeśli nie ma w nim Bożego Prawa i doświadczenia Bożej miłości. Wiedział o tym dobrze św. Maksymilian, dlatego wszystkie swoje talenty i zdolności oddał głoszeniu Ewangelii – mówił kaznodzieja – To dla głoszenia Ewangelii wykorzystywał najnowocześniejsze środki komunikacji, to dla niej zbudował Niepokalanów i podjął się apostolskiej wyprawy do Japonii. To wreszcie świadectwo o bezgranicznej miłości Boga, sprawiło, że w okrutnym świecie obozu koncentracyjnego oddał życie za innych”. „Wobec takiej postawy Ojca Maksymiliana powinniśmy dziś zapytać siebie o nasze świadectwo wiary i głoszenie Ewangelii. Czy nie wstydzę się głosić innym Jezusa? Czy przekazuję wiarę moim najbliższym, szczególnie dzieciom i młodzieży? Czy wykorzystuję najnowocześniejsze środki przekazu, aby dzielić się z innymi doświadczeniem jezusowej miłości?” – pytał Bp Andrzej. Na koniec zaprosił Polaków z Kanady do duchowej łączności z uroczystościami beatyfikacji rodziny Ulmów. „To będzie wyjątkowe, duchowe wydarzenie w historii Kościoła. Beatyfikacja całej rodziny zamordowanej za to, że ocalili życie innym, będzie kolejnym świadectwem, że miłość Boża jest większa niż wszelkie zło i nienawiść, że takiej bezgranicznej miłości nie nauczy nas nawet najbardziej nowoczesny i bogaty świat. Takiej miłości może nas nauczyć tylko Bóg” – zakończył swoją homilię Bp Andrzej Przybylski

Informacje

O mnie

Urodziłem się 26 listopada 1964 r. w Łowiczu. Ukończyłem I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Po maturze rozpocząłem studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie uzyskałem stopień magistra pedagogiki. W 1988r. rozpocząłem studia filozoficzno-teologiczne w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Studia te zakończyłem tytułem magistra w zakresie teologii dogmatycznej.

Święcenia kapłańskie otrzymałem z rąk metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka 30 maja 1993r. Po święceniach pracowałem jako wikariusz w parafii św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie.

19 czerwca 2008 roku zostałem mianowany rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Funkcję rektora pełniłem do 2015r. Następnie abp Wacław Depo metropolita częstochowski mianował mnie proboszczem parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Od 2016r. ks. prał. pełniłem funkcję dziekana dekanatu Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Napisz

Kontakt

Wypełnij formularz

© 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

IN CHRISTO
Bp Andrzej Przybylski